Anadolu Üniversitesi – Açıköğretim e-Öğrenme Portalı

 

Anadolu Üniversitesi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri 2001 yılından bu yana sınav soruları ve cevap anahtarları e-Kitap biçiminde yayınlanmaktadır. Öğrenciler TC kimlik numarasıyla oturum açarak “Fakülte” başlığından “Sınav Soruları” seçeneğine, “Bölüm” başlığından öğretim yılını, “Ders” başlığından istenen sınavı seçerek sınav sorularına erişebilirler.
 

Eğer Açıköğretim sistemiyle öğrenim gören Açıköğretim Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi öğrencisi iseniz, “T.C. Kimlik Numaranız” ile e-Öğrenme Portalına oturum açabilirsiniz.
 

Eğer Açıköğretim sistemiyle öğrenim gören Batı Avrupa Programı öğrencisi iseniz, “Öğrenci Numaranız” ile e-Öğrenme Portalına oturum açabilirsiniz.
 

Anadolu Üniversitesi örgün program öğrencileri de portalda “Öğrenci Numarası” ile oturum açabileceklerdir.
 

Yabancı uyruklu örgün program öğrencileri portalda “9…” ile başlayan “Öğrenci Numarası” ile oturum açabileceklerdir.
 

Eğer öğrencimiz değilseniz, yukarıdaki kutucuğa “konuk” yazarak e-Öğrenme Portalına oturum açabilirsiniz. Ancak bu durumda, çoğu hizmetimizden sınırlı olarak yararlanabilirsiniz.
 

Öğretim Üyelerimiz, kendilerine bildirilen kullanıcı adı ve şifreleri ile sistemde oturum açabilirler.
 

Internet Explorer’da güvenlik ve gizlilik ayarları varsayılan düzeyden daha yukarda olmamalıdır.
 

e-Öğrenme portalına Türkçe karakterli alan adları (http://eöğrenme.aöf.edu.tr, http://eöğrenme.açıköğretim.edu.tr vb.) ile giriş yapabilirsiniz. Bunun için Internet Explorer 7.0 ya da Mozilla Firefox 2.0 kullanmanız gerekmektedir.

edevlet sisteminin hayatımıza girmesiyle hemen hemen herşey online olarak bir kaç adım uzağımızda. Mebbis sisteminin açık ögretim kurumları altındaki uygulamasındada açık lise ve açık ilköğretimde egitim gören öğrencilerin bilgilerine ulaşmasına olanak saglamakla birlikte bu öğrencilerin bağlı oldukları halkeğitim merkezlerinin kullanıcı işlemleride bu modül üzerinden gerçekleşmektedir.

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açıköğretim Öğrenci Girişi
Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açıköğretim Halk Eğitim Merkezi Girişi

Açık İlköğretim Okulu Öğrenci Girişi
Açık İlköğretim Okulu Halk Eğitim Girişi