Uzun zamanlardır e okul aktif olmasına rağmen, öğretmenlerimizin birçoğu hala e-okul öğretmen girişi nerededir bilmemektedirler. Bu bilmeyenlerin çoğuda genelde yeni başlayan öğretmenlerimizden oluşmaktadır. Bu yazımızda bizlerde öğretmenlerimize yardımcı olmaya çalışıcaz. Öncelikle e-okul öğretmen girişi için sizlere idare tarafından verilmiş olan kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız var. Bu kullanıcı ile şifreyi bilmiyorsanız hemen öğrenmelisiniz. Bunları öğrendikten sonra işiniz daha kol olucak buna emin olabilirsiniz. Bu şifrelerden sonra yazımızın devamında yer alan tüm bilgileri takip ederek sisteme giriş yapabiliceksiniz. Aynı zamanda sistemde kullanmayı bilmediğiniz menülerle ilgili olarakta detaylı bilgiler yer almaktadır.

e-Okul öğretmen girişi yapmak için öncelikle buraya tıklayınız.

 

Daha sonra açılan sayfaya, daha önceden idare tarafından sizlere verilen kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapıyoruz.

e-Okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde öğretmenler ne gibi işlemler yapabilmektedirler?

1. Öğrencinin notlarını girebilirsiniz. ( Tabi notları girmeden önce yaptığı sınavın tarihi girmeli. Sınav tarihinden sonraki 15 gün içinde de notları internet ortamına aktarmalısınız. )
2. Yine, bu öğrencilerin okuduğu kitapları girebilir
3. Sınıf rehber öğretmenleri, rehber öğretmeni olduğu öğrencilerin devamsızlık bilgilerini girebilir.
4. Yine bu öğrencilerin kişisel bilgilerini düzeltebilir.
5. Öğrencilerin davranış notlarını girebilir.