Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Velileri bilgilendirmek amaçlı oluşturmuş olduğu e-okulu sitesi sayesinde çocuklarınızın sınavlardan aldığı notları ve devamsızlıkları öğrenebilme imkanına sahipsiniz. Önceden sadece ilköğretim için yapılan bu sistem artık ortaöğretim (lise) içinde geçerli. Sınav notlarını ve devamsızlıkları öğrenmek için yani bu sistemi kullanmak için gerekli olan sadece iki şey var. Bunlar; T.C Kimlik Numarası ile  okul numarası. Elinizde bunlar olduğu sürece çocuklarınızın notları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca eski yılların notlarına veya notortalamalarınada  E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile ulaşabilirsiniz.

2005 yılında altyapı çalışmaları yapılan E-Okul sistemi İlgili  Bakanlık Makamı onayıyla çalışmalarına başlanılan e-Okul Projesi ; talebe kayıtlarının internet ortamından alınması; Anne ve Babalara çocuklarıyla ilgili devam-devamsızlık, karne notları gibi verileri izleme şansını sunan okullarımıza da iş ve işlemlerini  daha hızlı yerine getirme avantajını  sağlamıştır.

MEB E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş İçin Tıklayınız.  

 


 

 

Sayfa Konuları: e-okul veli, e okul velı bılgılendırme, e okul veli sistemi, e okul veli lise, e okul sistemi, e okul karne notu öğrenme, e okul veli bilglendirme, e okul veli girişi, veri bilgilendirme, e okul lise veli bilgilendirme, e okul veli bil, e okul veli bilgi, e okul karne sistemi, e veli bilgilendirme, e okul bilgilendirme sistemi, e okul veli bilgileri, e okul velı bılgılendırme sıstemı, e veli bilgilendirme sistemi, web okul, e okul bilgilendirme, veli e okul, veli bilgilendirme sitesi, e okul sistem, veli bilgilendirme sistemi lise, e okul veli giriş, e okulu veli bilgilendirme, e okul veli bilgisi, meb veli bilgilendirme sistemi, ilköğretim kayıtları, e okul karne notu, e okul okul yönetim bilgi sistemi, e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş, e lise veli bilgilendirme, e okul giriş sayfası, lise veli bilgilendirme, e okul yönetim bilgi, eokul velı bılgılendırme, e karne veli bilgilendirme, e okul vbs sistemi, e karne veli bilgilendirme sistemi, e okul bilgi yönetim sistemi, e karne notları, e okul, e-okul, E-Okul, e-Okul, e okul not girişi, e okul öğrenci girişi, e okul not bilgisi, e okulu, e okul öğretmen, e okul ve, e okul yönetim sistemi, e okul ilköğretim, lise e okul, e okul yonetım, e okul ilköğretim uygulamaları

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir? resmi ve özel ilköğretim okullarında, anaokullarında, özel eğitim kurumlarında ve ortaöğretim kurumlarında öğrencisi olan velilerin öğrencisinin ders programlarını, devamsızlıklarını, not, sınav ve proje bilgilerini öğrenebilmeleri için hazırlanmış bir sistemdir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden eğitim öğretim yılı başında öğrencilerin kayıt işlemleri, nakil, merkezi sınav başvuru ve tercih işlemlerini rahatlıkla yapılabilmektedir. E-okul yardım sayfasından E Okul ile ilgili ve e-Kayıt yardım sayfasından e-Kayıt ile ilgili yardım alabilirsiniz.
e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş
e-Okul açılmıyor ise  okul not girişlerinin olduğu zamanlar veya dönem başında yoğunluktan dolayı açılmayabilir.

Seviye Belirleme Sınavı, sınav sonucunuzu, okulunuzdaki sınıf en yüksek başarı puanını ve puan hesaplama işlemini E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Sınav Bilgileri bölümünden öğrenebilirsiniz.

Teknik Lise Yerleştirme sonuçlarınızı E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Teknik Lise Geçiş Sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz.

Meslek Lisesi Alana Geçiş sonuçlarınızı E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Meslek Lisesi Alana Geçiş Sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz.

e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfası 2012 Öğrenci Notları e-Okul Giriş 2012. e-okul karne girişi. e-okul veli bilgilendirme sistemi (e-okul karne 1. dönem ve 2. dönem) ile anne ve babalar çocuklarının devamsızlıklarını takip edebiliyorsunuz. e-okul.meb.gov.tr

Ülkemiz genelindeki resmî ilköğretim okullarına 2011-2012 eğitim öğretim yılında birinci sınıflar için öğrenci kayıtları; Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres ve nüfus bilgileri esas alınarak İl/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarının belirlediği kayıt alanları doğrultusunda e-kayıt sistemi ile yapılmıştır.
Velileri Bakanlığın http://www.meb.gov.tr internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sisteminden çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun adresini öğrenebileceklerdir.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, e-okul veli bilgilendirme sistemi öğrenci ve veliler meb ve e-okul adresi kullanarak giriş yapabiliyor. Veliler genelde e-okul veli bilgilendirme sistemi hakkında olumlu düşünüyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi veliler tarafından gayet başarılı bulundu. e-okul.meb.gov.tr web adresinde hizmet veren eokul veli bilgilendirme sistemi elektronik ortamda velilerin öğrencilerini takip etmelerini sağlıyor.

 

e-okul veli bilgilendirme sistemi günümüz bilişim çağında bilgisayar ve internetin açtığı yoldan ilerleyerek günümüzde eğitim ve öğretim konusunda yeni bir çığır açtı. Günümüzde velilerin öğrencilerini takip etmelerine yarayan e-okul veli bilgilendirme sistemi veliler tarafından aktif şekilde kullanılarak amacına ulaştığı belirtildi.

Veliler eokul veli bilgilendirme sisteminden faydalanarak çocuklarının okul durumu, notları, okula devam durumu özel sınavlar ve sınav sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilir ayrıca veliler ile okulu ve eğitmenler arasında direk iletişim imkanı sağlayan e-okul sistemi gelecek zamanlarda daha fazla özellikle hizmet vereceğe benziyor. e-okul adresi kullanıcı giriş yapmak için aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz.

https://e-okul.meb.gov.tr

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Yaparak Çocuğunuzun Okulunu Öğrenmek İçin aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/MEM/IOM00009.aspx

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır.

Sisteme girildiğinde hangi bilgiler öğrenilebilir? e-okulu.com aşağıda belirtmiştir.

Okul yöneticileri  ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,

Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler,
Öğrenci T.C. Kimlik No : İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.
Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir. eokul karne notları ve bilgiler http://e-okul.meb.gov.tr/logineOkul.aspx sitesinden sağlanmaktadır.